Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 579 470 225

Blog

wady wzroku

Czy wady wzroku są dziedziczne?

Wady wzroku mogą być spowodowane przez różne czynniki, takie jak: wiek, urazy, choroby, nadwyrężanie oczu czy niewłaściwe oświetlenie. Jednym z czynników, który może mieć wpływ na występowanie wad wzroku, są również predyspozycje genetyczne. Jakie wady wzroku są dziedziczne, a jakie nie?

Czytaj więcej...

badanie wzroku

Czym jest astygmatyzm?

Astygmatyzm to jedna z najczęstszych wad wzroku, która dotyka około 40% populacji. Nie jest chorobą oczu, ale wynikiem niesymetrycznego kształtu rogówki lub soczewki oka. Powoduje nieostre i zniekształcone widzenie na każdą odległość. W tym wpisie wyjaśnimy, czym jest astygmatyzm, jakie są jego objawy i jak go korygować.

Czytaj więcej...

oko

Jak zbudowane jest ludzkie oko?

Ludzkie oko to prawdziwe mistrzostwo natury i jeden z najbardziej zaawansowanych organów sensorycznych. Dzięki niemu jesteśmy w stanie widzieć świat w pełni barw, rozpoznawać obiekty, czytać i zauważać drobne szczegóły. Jego zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie są kluczowe dla naszej codziennej aktywności.

Czytaj więcej...

gabinet okulistyczny

Z jakich przyborów i urządzeń korzysta się w gabinecie okulistycznym?

Praca okulisty obejmuje diagnozowanie i leczenie chorób oczu, wad refrakcji, schorzeń powiek oraz zaburzeń układu łzowego. W gabinecie okulistycznym można wykonać badania, takie jak pomiar ostrości wzroku, badanie dna oka, badanie pola widzenia, ciśnienia wewnątrzgałkowego, pomiary refrakcji czy diagnoza i leczenie schorzeń, np. jaskry i zaćmy. Czego można się spodziewać w gabinecie okulistycznym?

Czytaj więcej...

soczewka kontaktowa

Jak dbać o soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy mając wadę wzroku, chcą uniknąć noszenia okularów. Aby jednak cieszyć się komfortem noszenia soczewek i utrzymać zdrowe oczy, niezbędne jest prawidłowe dbanie o soczewki. Jak o nie dbać, aby zapewnić sobie wygodę i uniknąć problemów zdrowotnych?

Czytaj więcej...

badanie wzroku młodej kobiety

Jak często chodzić na badanie wzroku?

Problemy ze wzrokiem oraz z samym funkcjonowaniem gałek ocznych dotykają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Szczególnie osoby starsze, u których wzrok naturalnie pogarsza się wraz z wiekiem, powinny mieć na uwadze kontrole okulistyczne.

Czytaj więcej...

wady wzroku

Które wady wzroku występują najczęściej?

Występujące we współczesnym świecie coraz powszechniej wady wzroku (wada refrakcji), to zaburzenia widzenia i stanu postrzegania otoczenia, wynikające z nieprawidłowego kształtu oka i ogniskowania obrazu przed lub za siatkówką. Jakie wady wzroku występują obecnie najczęściej?

Czytaj więcej...

Mężczyzna wybiera oprawki do okularów

Jak dobrać oprawki okularowe do kształtu twarzy?

Okulary, w zależności od ich rodzaju, mają przede wszystkim za zadanie korekcję wady wzroku lub ochronę oczu przed promieniowaniem UV. Wpływają one również bezpośrednio na wygląd. Z tego też względu tak ważne jest, aby oprawki okularowe były odpowiednio dobrane do kształtu twarzy. Czym kierować się przy wyborze opraw? Spieszymy z wyjaśnieniem!

Czytaj więcej...