Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 579 470 225

Blog

badanie oka

Na czym polega badanie dna oka?

Dnem oka nazywa się tylną część wnętrza gałki ocznej. W tym miejscu znajduje się siatkówka, a także tarcza nerwu wzrokowego oraz drobne naczynia krwionośne. Badanie dna oka pozwala na ocenę stanu części oka, które znajdują się właśnie wewnątrz gałki ocznej. Największą uwagę zwraca się na plamkę żółtą, tarczę nerwu wzrokowego, tętnice oraz żyły. Badanie dna oka wykonuje się u osób z chorobami oczu, naczyń, bądź w przypadku wystąpienia urazu w obrębie głowy. Osoby, które ukończyły pięćdziesiąty rok życia, powinny wykonywać je profilaktycznie raz w roku.

Czytaj więcej...

okulary do komputera

Czym charakteryzują się okulary do pracy przy komputerze?

Rozwój nowych technologii jest jednym z powodów tego, że codziennie spędzamy bardzo dużo czasu przed ekranem. Telewizor, telefon, komputer – większość z nas spędza patrząc w ich ekrany minimum kilka godzin. Każde z tych urządzeń emituje niebieskie światło, które może negatywnie wpływać na stan naszego wzroku i zdrowia. O ile możemy ograniczyć przeglądanie internetu na komórce czy oglądanie filmów, o tyle wiele osób pracuje za pomocą komputera. W takim wypadku warto zainteresować się tematem okularów do komputera.

Czytaj więcej...

okulary

Jak wybrać dobre okulary progresywne?

Okulary progresywne są jednymi z najbardziej zaawansowanych rodzajów okularów. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które do tej pory nosiły okulary do dali i zaczynają mieć problemy z widzeniem z bliska. Dzięki szkłom progresywnym mogą mieć jedną parę okularów, dostosowaną do noszenia w trakcie wykonywania czynności wymagających widzenia z bliska oraz z daleka.

Czytaj więcej...

soczewki kontaktowe

Jak prawidłowo używać soczewek kontaktowych?

Korzystanie z soczewek kontaktowych nie jest szczególnie trudne i problematyczne. Szkła kontaktowe stanowią doskonałą alternatywę dla okularów, które w niektórych sytuacjach mogą przeszkadzać np. w uprawianiu sportu lub być przyczyną kompleksów. Wyjaśniamy, jak prawidłowo korzystać z soczewek kontaktowych i jakich błędów należy unikać.

Czytaj więcej...