Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 579 470 225

Blog

gabinet okulistyczny

Z jakich przyborów i urządzeń korzysta się w gabinecie okulistycznym?

Praca okulisty obejmuje diagnozowanie i leczenie chorób oczu, wad refrakcji, schorzeń powiek oraz zaburzeń układu łzowego. W gabinecie okulistycznym można wykonać badania, takie jak pomiar ostrości wzroku, badanie dna oka, badanie pola widzenia, ciśnienia wewnątrzgałkowego, pomiary refrakcji czy diagnoza i leczenie schorzeń, np. jaskry i zaćmy. Czego można się spodziewać w gabinecie okulistycznym?

Czytaj więcej...

soczewka kontaktowa

Jak dbać o soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy mając wadę wzroku, chcą uniknąć noszenia okularów. Aby jednak cieszyć się komfortem noszenia soczewek i utrzymać zdrowe oczy, niezbędne jest prawidłowe dbanie o soczewki. Jak o nie dbać, aby zapewnić sobie wygodę i uniknąć problemów zdrowotnych?

Czytaj więcej...

badanie wzroku młodej kobiety

Jak często chodzić na badanie wzroku?

Problemy ze wzrokiem oraz z samym funkcjonowaniem gałek ocznych dotykają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Szczególnie osoby starsze, u których wzrok naturalnie pogarsza się wraz z wiekiem, powinny mieć na uwadze kontrole okulistyczne.

Czytaj więcej...

wady wzroku

Które wady wzroku występują najczęściej?

Występujące we współczesnym świecie coraz powszechniej wady wzroku (wada refrakcji), to zaburzenia widzenia i stanu postrzegania otoczenia, wynikające z nieprawidłowego kształtu oka i ogniskowania obrazu przed lub za siatkówką. Jakie wady wzroku występują obecnie najczęściej?

Czytaj więcej...

Mężczyzna wybiera oprawki do okularów

Jak dobrać oprawki okularowe do kształtu twarzy?

Okulary, w zależności od ich rodzaju, mają przede wszystkim za zadanie korekcję wady wzroku lub ochronę oczu przed promieniowaniem UV. Wpływają one również bezpośrednio na wygląd. Z tego też względu tak ważne jest, aby oprawki okularowe były odpowiednio dobrane do kształtu twarzy. Czym kierować się przy wyborze opraw? Spieszymy z wyjaśnieniem!

Czytaj więcej...

kobieta optyk w gabinecie

Zasadnicze różnice między optykiem a okulistą

Osoby, które borykają się z problemami ze wzrokiem, często zastanawiają się, do kogo się udać. Kiedy lepiej wybrać optyka, a kiedy okulistę? Jakie są różnice między tymi zawodami? Czy zarówno optyk, jak i okulista, mają takie same uprawnienia? Zapraszamy do lektury artykułu, a z pewnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Czytaj więcej...

kobieta kupująca okulary przeciwsłoneczne

Czy okulary przeciwsłoneczne mogą pełnić funkcje korekcyjne?

Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, okulary przeciwsłoneczne, poza ochroną oczu przed promieniowaniem słonecznym, mogą dodatkowo pełnić funkcje korekcyjne. Dlaczego warto korzystać z modeli z korekcją, czyli z jakiego coraz więcej osób decyduje się na ich zakup, a także o czym warto pamiętać, decydując się na zakup korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych? Sprawdź to!

Czytaj więcej...

soczewki kontaktowe

Twardość jako ważny parametr przy wyborze soczewek kontaktowych

Dobór odpowiednich soczewek kontaktowych zawsze powinien być poprzedzony wizytą u specjalisty – okulisty lub optometrysty. Podczas badania, na przykład w gabinecie okulistycznym weryfikowana jest wada wzroku pacjenta, a także określane są jego indywidualne preferencje dotyczące soczewek kontaktowych. Należy podkreślić, że nie istnieje jeden wariant tego typu korekcji, który byłby właściwy dla każdego, a jednym z parametrów o tym przesądzających jest twardość soczewek kontaktowych.

Czytaj więcej...