Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 579 470 225

Rodzaje badań okulistycznych

Zakres badań realizowanych w gabinetach okulistycznych jest bardzo szeroki. Lekarze specjaliści zajmują się zarówno diagnostyką, jak i leczeniem i profilaktyką chorób oczu, do ich zadań należy także dobór odpowiedniej korekcji – soczewkowej i okularowej. W związku z tym badania, które wykonują, mogą mieć różny charakter i zakres, w zależności od tego, z jakim problemem boryka się dany pacjent.

 

Jakie czynności mogą być wykonywane w ramach badania okulistycznego?

Zestaw badań okulistycznych realizowanych w naszym Centrum odpowiada na potrzeby licznej grupy pacjentów. W ramach świadczonych przez nas usług wykonujemy między innymi badanie mocy szkieł okularowych, dzięki któremu poprawiamy jakość widzenia odwiedzających nas osób. Dla naszych pacjentów przeprowadzany również badanie pola widzenia, tomografię komputerową, badanie w kierunku nużeńca, badanie dna oka, a także pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego. Wykonywana przez nas praca, niezależnie od jej specyfiki, ma na celu poprawę widzenia oraz diagnostykę, leczenie czy profilaktykę chorób oczu.

 

Na czym polega badanie okulistyczne?

Na przebieg badania okulistycznego ma wpływ przede wszystkim to, z jakim problemem zgłasza się naszego Centrum dany pacjent. Jeżeli badany ma być wzrok, a w efekcie – dobrana ma zostać korekcja okularowa bądź soczewkowa, pierwszym krokiem jest przeprowadzenie wywiadu, podczas którego zbieramy informacje na temat nawyków naszego pacjenta, a także prowadzonego przez niego stylu życia czy chorób związanych ze wzrokiem, jakie wystąpiły w jego rodzinie. Następnie lekarz przeprowadza właściwe badanie komputerowe mające na celu sprawdzenie ostrości wzroku. Na koniec wypisuje pacjentowi recepcję na okulary korekcyjne i ewentualnie na soczewki kontaktowe.