Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 579 470 225

Jak wybrać dobre okulary progresywne?

Okulary progresywne są jednymi z najbardziej zaawansowanych rodzajów okularów. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które do tej pory nosiły okulary do dali i zaczynają mieć problemy z widzeniem z bliska. Dzięki szkłom progresywnym mogą mieć jedną parę okularów, dostosowaną do noszenia w trakcie wykonywania czynności wymagających widzenia z bliska oraz z daleka.

 

Funkcje chroniące wzrok w okularach progresywnych

Okulary progresywne są tak uniwersalne, ponieważ górna część szkieł odpowiada za widzenie dali, środkowa za widzenie odległości pośrednich, a dolna pomaga widzieć obiekty znajdujące się blisko. Szkła są dostosowane do konkretnych problemów każdego oka. 

Warto dobrać okulary, które jednocześnie chronią przed słońcem. Można mieć dwie pary okularów progresywnych — jedną przeciwsłoneczną, drugą bez filtra. Drugą możliwością jest zakup szkieł fotochromowych, które zmieniają kolor na ciemniejszy pod wpływem promieniowania słonecznego.

Kupując okulary, warto rozważyć powłokę antyrefleksyjną. Chroni ona okulary przed zarysowaniem oraz może mieć różne właściwości. Są powłoki chroniące przed światłem niebieskim albo takie, które zmniejszają widzenie oślepiających refleksów. 

 

Okulary progresywne dopasowane do konkretnych potrzeb

Jeśli do tej pory nie nosiło się okularów na dal, ale zaczyna się mieć problemy z czytaniem spowodowane wiekiem, można wybrać okulary progresywne z zerową mocą na dal. Jest to rozwiązanie dla ludzi, którzy nie chcą zdradzać swojego wieku, lub musieliby często ściągać i zakładać okulary. 

Szkła progresywne powinno się dopasować do swojej codziennej rutyny. Osoba o trybie życia, w którym przeważa jakaś czynność np. częste prowadzenie auta, czy korzystanie z komputera, powinna wybrać soczewki zindywidualizowane, w których oko szybciej adaptuje się do zmian. Szkła takie mają odpowiednio dobrane szerokości pól widzenia oraz dynamikę przyrostu mocy. Soczewki progresywne uniwersalne są dobre dla osób, którym nie zależy na tak szybkiej adaptacji albo czynności wykonywane przez nich w czasie dnia są zróżnicowane. Cena takich soczewek jest niższa.