Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 579 470 225

Czym charakteryzują się okulary do pracy przy komputerze?

Rozwój nowych technologii jest jednym z powodów tego, że codziennie spędzamy bardzo dużo czasu przed ekranem. Telewizor, telefon, komputer – większość z nas spędza patrząc w ich ekrany minimum kilka godzin. Każde z tych urządzeń emituje niebieskie światło, które może negatywnie wpływać na stan naszego wzroku i zdrowia. O ile możemy ograniczyć przeglądanie internetu na komórce czy oglądanie filmów, o tyle wiele osób pracuje za pomocą komputera. W takim wypadku warto zainteresować się tematem okularów do komputera.

 

Co warto wiedzieć o okularach do komputera?

Okulary do pracy przy komputerze są stworzone z myślą o każdym, nie tylko o osobach z wadą wzroku. Najważniejszą częścią tychże okularów są specjalne filtry i antyrefleks. Antyrefleks pozwala na zniwelowanie odbić świetlnych które mogłyby nas oślepić. Są one przydatne nie tylko w przypadku pracy przy komputerze, ale również podczas jazdy samochodem w czasie deszczu czy w nocy. Antyrefleks ma znaczący wpływ na jakość widzenia, zwiększa kontrast i blokuje odblaski dzięki czemu chroni oczy.

Coraz częściej soczewki okularowe dla osób spędzających dużo czasu przy komputerze wyposażane są w powłokę ograniczającą dopływ niebieskiego światła i poprawiającą kontrast. Cechą charakterystyczną tego rodzaju powłoki jest delikatnie żółte zabarwienie. Dzięki blokowaniu dostępu światła niebieskiego, nasze oczy są mocniej chronione. Aby dobrać idealne okulary do komputera dla siebie, warto wybrać się do profesjonalnego centrum okulistycznego, gdzie po wykonaniu badania wzroku specjalista doradzi nam najlepsze dla nas okulary, dopasowane do naszego trybu życia.

Warto zainteresować się tematem okularów do komputera, nawet jeżeli nie mamy wady wzroku. Zbytnie narażenie na światło niebieskie powoduje wysychanie i zaczerwienienie oczu, podwójne widzenie, może prowadzić również do zwyrodnień plamki żółtej czy innych poważnych chorób oczu. Nadmierna ilość niebieskiego światła może prowadzić do problemów ze snem – korzystając z komórki czy tabletu przed snem, zamiast wyciszać organizm i przygotowywać go do odpoczynku, światło niebieskie mobilizuje je do działania, co prowadzi do problemów z zaśnięciem i słabą jakością snu.