Gabinet

Zalety soczewek kontaktowych

about-1

Soczewki AIR OPTIX

przeznaczone są do korekcji wad wzroku u osób bez zmian chorobowych oczu
i z minimalnym astygmatyzmem, nie powodującym spadku ostrości wzroku. AIR OPTIX for ASTIGMATISM przeznaczone są dla osób wymagających dodatkowej korekcji astygmatyzmu. AIR OPTIX AQUA MULTIFOCAL przeznaczone są dla osób wymagających dodatkowej korekcji prezbiopii.

Wszystkie soczewki AIR OPTIX przeznaczone są do noszenia w trybie dziennym lub elastycznym / przedłużonym (również podczas snu do 6 nocy), zgodnie z zaleceniami twojego specjalisty.

ZALECANY TRYB NOSZENIA I WYMIANY.

home-3W celu zapewnienia Twoim oczom zdrowia i bezpieczeństwa tryb noszenia soczewek powinien być określony przez specjalistę. Soczewki AIR OPTIX przeznaczone są do noszenia w trybie przedłużonym do 6 dni i nocy (łącznie ze spaniem w soczewkach). O ile twój specjalista nie zaleci Ci noszenia soczewek w trybie przedłużonym, to zdejmuj je przed spaniem. Po jednej nocy bez soczewek można rozpocząć kolejny cykl noszenia soczewek. W związku z tym, że indywidualne reakcje na soczewki mogą się między sobą różnić, Twój specjalista może zalecić Ci krótsze okresy ciągłego noszenia. Nie każdy musi osiągnąć maksymalny czas ciągłego noszenia przez 6 dni i nocy. Wszystkie soczewki AIR OPTIX powinny być co miesiąc wyrzucane i zastępowane nową parą.

Świadczone usługi:

Zaburzenia akomodacji i refrakcji

Zaburzenia akomodacji w postaci starczowzroczności lub niedomogi akomodacji u dzieci i młodzieży, a także skurcz akomodacji, występują niezależnie od miarowości czy niemiarowości oka.

Zaburzenia twardówki, rogówki i ciała rzęskowego

Przyczyną są zakażenia bakteryjne lub wirusowe oraz odczyny alergiczne. Czynnik chorobotwórczy dostaje się do tęczówki i ciała rzęskowego poprzez krew.

Zaburzenia nerwu wzrokowego

Zapalenie nerwu wzrokowego to proces zapalny II nerwu czaszkowego, który odpowiada za przysłanie bodźców wzrokowych z oka do kory wzrokowej, leżącej w płatach potylicznych mózgu.

 

Badania diagnostyczne:

01

Pole widzenia.

Każde oko badane jest oddzielnie, a czas badania jednego oka trwa około 10 minut. Dokładna ocena pola widzenia wymaga dużej współpracy ze strony badanego. Pacjent musi przez cały czas badania patrzeć w jeden punkt i skupiać uwagę, aby nie przeoczyć pojawiającego się światła.

02

OCT. 

Badanie wykonywane za pomocą najnowocześniejszego tomografu SOCT COPERNICUS (Optyczna Koherentna Tomografia). Jest to bezinwazyjna i bezdotykowa technika obrazowania przekrojów tkanek pozwala na obrazowanie przekroju tkanek oka

03

Badanie pomaga w diagnostyce schorzeń:

- wczesnego wykrywania jaskry
- zwyrodnieniu plamki żółtej ( AMD )
- otwór w plamce
- obrzęk plamki
- zmiany cukrzycowe w siatkówce oka
- nowotwory oka